Oproerpolitie wacht op een eerdere corona-demo. Foto: DutchNews.nl
Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam kondigde het museum aan als één Veiligheidsrisicogebied Op zondag 2 januari volgde de Corona-antiviruscampagne na een besluit om demonstranten te verbieden te protesteren.
De burgemeester en de politie namen de beslissing omdat er tekenen waren dat gewapende mensen van plan waren zich op het plein te verzamelen ondanks het verbod, aldus de voorwaardelijke vrijlating, daarbij verwijzend naar stadsfunctionarissen.
De extreemrechtse Wur-democraten hebben op sociale media opgeroepen om mensen bij het museum te verzamelen in weerwil van het verbod en zijn van plan om toch een demonstratie te houden.
De noodregeling geldt van 11.00 uur tot 23.00 uur en je kunt stoppen en zoeken naar iedereen die in het gebied wordt gevonden.
De oproerpolitie was van plan om zondag te staken, maar heeft hun plannen nu herzien om het grootste risico op problemen te weerspiegelen, hebben politiebonden bevestigd.
Bedankt voor uw donatie aan DutchNews.nl
Het team van DutchNews.nl wil alle gulle lezers bedanken die de afgelopen weken hebben gedoneerd. Dankzij uw financiële hulp hebben we onze berichtgeving over de coronacrisis in de avonduren en weekenden kunnen uitbreiden en u op de hoogte kunnen houden van de laatste ontwikkelingen.
DutchNews.nl 14 jaar gratis, maar zonder de financiële steun van onze lezers kunnen we je geen eerlijk en accuraat nieuws en features geven over Nederlandse zaken. Uw bijdragen maken dit mogelijk.
Heeft u nog niet gedoneerd, maar wilt u dit wel graag doen,
Dit kan via Ideal, Creditcard of PayPal.
More Stories
Nederlandse Royals geconfronteerd met protest tijdens Caribbean Tour, zoals Kate en William
Het in Nederland gevestigde PowerField trekt € 500 miljoen naar zich toe om energiesystemen te ontwikkelen en te beheren voor een duurzame wereld
Nederlandse chipfirma ASM investeert US $ 100 mln in S. Korea voor uitbreiding van faciliteiten